Založ si blog

Ako sa kapitán Danko znova strápnil a zopár tzv. „nacionalistických“ rečí

Som hrdý Slovák. Čo iného mi zostáva? Keď sa pozerám na producírovanie niektorých politikov, ktorí sa označujú ako národní, musím to asi zachraňovať len ja. Bežný občan. Keď niekto príde do relácie a začne rozprávať vulgarizmy a dokonca ide o človeka, ktorý sa rád oháňa slušnosťou v parlamente a udeľuje za to pokuty, to je silná káva. Keď k tomu pridá ešte aj božekanie a vzdychanie ako naše gazdiné zo starých filmov na dušičky, je to ešte horšie. A najhoršie je, keď niekto nedokáže nájsť ani odpoveď na otázku, či z nás bude do desiatich rokov vysunutá militaristická základňa USA. A namiesto toho volí – nie, žiadna zdrobnenina, v slovenčine totiž máme stály slovný prízvuk. Bola to nadávka.

Keď navyše tento človek nehanebne obhajuje islam a Izrael a dušuje sa, ako na Slovensku nikto nebude urážať islam ani židov, čo ešte dodať? Problém by nastal iba vtedy, ak by na Slovensku nejaký moslim začal urážať žida, ako to má vo zvyku. Alebo naopak. Potom by sa kapitán bez uniformy, ktorá mu tak veľmi chýba, asi musel rozkrájať.  Je naozaj škoda, keď politici, ktorí by mali obhajovať naše národné záujmy, akosi priveľmi vychádzajú v ústrety tým ostatným a správajú sa pritom hystericky. Slovensko je stále vlasťou Slovákov – nie je to žiadny multikultúrny štát a ani nikdy nebol. A nikdy nešlo veru o nijaké Švajčiarsko – ani hospodársky, ale ani politicky.

Pritom je zaujímavé, že strana, ktorá tak rada propagovala neutralitu, je zrazu taká ochotná privoliť na rôzne hókusy-pókusy s americkými základňami. Že tu ony skôr či neskôr budú, sa dá ľahko dozvedieť z dokumentov NATO. A že ak tomu niekto nezabráni, bude to ešte horšie, je tiež jasné. Niektoré denníky dokonca tvrdia, že celá teória o základniach je podvod. Tvrdí to napríklad denník, ktorý si myslí o sebe, že je najčítanejší na svete a vydáva aj svoju anglickú mutáciu. Tá už možno nie je najčítanejšou na svete, ale je dosť čítanou na to, aby administrátori úplne zakázali diskusie. Slováci v zahraničí, ktorí ovládajú angličtinu, sa totiž veľmi radi vyjadrujú k nezmyslom, ak ich píše „denník“.

Tento „denník“ je známy aj inými vecami – napríklad ponúka za „menší“ poplatok obsah článkov, ktoré sa dajú vygúgliť v angličtine a celkom zadarmo. Samozrejme, s kvalitnejším obsahom a oveľa lepším vysvetlením. A čo je najlepšie – netvrdia, že sú čerstvé, ak sú datované tri roky dozadu. Ale veď „hlúpy Slovák“ zaplatí, tak prečo nepýtať? Iný denník zase s obľubou zverejňuje články, podľa ktorých je slovenčina najťažší jazyk na svete, pričom Jazykovedný ústav dávno so smiechom povedal, že ide o celkom bežný hoax. Vraj jazykovedný ústav tomu nemôže rozumieť. Isteže pochopím, že tomu oveľa viac rozumie nejaký internetový redaktor, ktorý snáď nevie jazyky ani vymenovať, nieto ešte posúdiť.

Naša národná hrdosť sa podkopáva aj akýmisi tvrdeniami o „fašistickom“ dvojkríži, z ktorých mi nie je už ani do smiechu, ale do plaču. Z bežných zdrojov sa dá zistiť, že lotrinský dvojkríž nemal jasne určené, či má byť jedno rameno kratšie. Možno aj preto, lebo nikto netuší, či mal Ježiš Kristus nad sebou skutočne nápis celý, alebo, ako sa často „úsporne“ uvádza, iba skratku. Koho však t o t o zaujíma? Litva má v logu rovnoramenný dvojkríž, sú všetci Litovčania fašisti? A čo Nitrania? Pravda, niekomu by sa nadmieru hodilo tvrdiť, že sú. Nitra, naše historické hlavné mesto, ako aj celej strednej a východnej Európy, však nie je jediná. Takých miest je dosť – niektoré majú „ramená“ (nie palce?) rovnaké, niektoré nie.

Dobre, ale nás zaujímajú iba Slováci, dodá niekto. Nás zaujíma, kedy ho oni používali! A vieme, že ho používala Hlinkova garda, preto je fašistický! Fajn, mňa zase zaujíma, kedy bolo používané heslo G o t t  m i t  u n s, na ktoré heavymetalová skupina Sabaton napísala aj hit. Áno, používali ho jednotky SS. Boh s nami. Plníme vôľu Stvoriteľa, ako verí aj náš vodca Hitler. A čo teraz? Znamená to teraz, že každá katolícka omša je fašistická, lebo sa tam hovorí, dokonca niekoľkokrát „Pán s vami“? Dokonca aj so spevom? Je to smiešne? Áno, rovnako smiešne, ako prirovnávanie lotrinského dvojkríža k hákovému krížu. Nuž čo, niektorí ľudia sú takí skvelí „znalci“, až sú príliš trápni. Ale dosť už o tom. Trápne.

Na záver snáď možno dodať ešte jednu pikošku. Ten, kto chce niekoho častovať fašistickými pomenovaniami, nech si všimne napríklad erb Uhorska a dnešného Maďarska. Čože? Nelíšia sa. Isteže nie, lebo niekto si myslí, že medzi tým nie je rozdiel. A rozdiel to veru je, takisto, ako anglické slovo „Hungary“ nemôže znamenať súčasne Maďarsko aj Uhorsko! V Uhorsku bolo okolo roku 1850 – pred veľkou maďarizáciou – len asi 35% Maďarov. Angličtina však nie je jediná. Patrí sem napríklad aj francúzština a ďalšie západné jazyky. Natíska sa otázka, prečo Viktor Orbán nevysvetlí všetkým pánom ( a dámam) zo Západu, že Maďarsko nie je Uhorsko a že erb len ktosi zabudol vymeniť. Možno preto, prečo tento človek bez slova prijal výkrik Miklósa Duraya: „Felvidék (!) je s tebou, Viktor!“

Pán Majerský, nemám nič proti gayom, pokým ma nechajú na pokoji!

17.08.2019

Nemám nič proti homosexuálom, pokým sa mi nevnucujú so svojou ideológiou. To isté platí o tých, čo vyznávajú satanizmus, mormonizmus, sú jehovistami a podobne. Jehovistov nikto nemá rád, viac »

Ako sa nám dnes „skvele“ žije alebo vyvrátenie primitívnych mýtov o socializme

16.08.2019

Nejdem robiť reklamu nijakej politickej strane, zvlášť nie KSS, pretože pokým sa táto strana nespamätá, nemôže čakať, že prekročí hranicu 0,5%. Komunisti súčasnosti, aspoň na Slovensku, viac »

Pán Truban, keď ste nespokojný s kachličkármi, prečo to nechcete zmeniť?

10.08.2019

Nebudem sa zastávať takých, čo prácu naozaj odflákajú, lebo ich tiež nemám rád. Mám skúsenosti napríklad s montážou dverí, kde sme museli na dotyčného čakať, než sa konečne odhodlal viac »

budimir bidovce

Z obchvatu Košíc je hotových už 10 kilometrov. Pozrite si video

24.08.2019 06:00

Pozrite si vo videu TV Pravda, ako vyzerá prvých 10 kilometrov vozovky na úseku D1 Budimír - Bidovce.

zeman, babiš

Vedenie ČSSD odhlasovalo zotrvanie vo vláde

23.08.2019 21:50

Česká koaličná vláda, zložená z hnutia ANO a sociálnych demokratov (ČSSD) a podporovaná komunistami, pokračuje.

poľsko, tatry, búrka, blesk, vrtuľník, helikoptéra

Búrku v Tatrách Poliaci prirovnávajú k teroristickému útoku, nezvestných už našli

23.08.2019 21:04

Vyhlásil to v piatok predstaviteľ horskej záchrannej služby na poľskej strane.

poľsko, tatry, búrka, blesk

SHMÚ vyzýva turistov na opatrnosť, v prípade búrok majú zísť do nižších polôh

23.08.2019 20:02

Ak chcú turisti vyraziť do hôr aj v prípade hroziacich búrok, mali by ísť skoro ráno a sledovať oblohu a radar.

milos888

Keď bol Izrael pod nadvládou Ríma, obyvatelia sa aspoň búrili. Ježiša Krista dali ukrižovať, keďže nespĺňal ich predstavu o politickom mesiášovi. Škoda len, že na Slovensku nemáme dnes ani jedno, ani druhé.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 9
Celková čítanosť: 19881x
Priemerná čítanosť článkov: 2209x

Autor blogu

Kategórie