Založ si blog

Prezvláštny Michal Truban a jeho politické „cítenie“

Naozaj je pravda, že sa netreba príliš spoliehať na politiku. Osobné problémy politici za nikoho nevyriešia. Preto ma prekvapuje aj to, ako dokáže niekto rýchlo meniť názory na túto vec. Najprv tvrdí, že politika je zbytočná – s čím nesúhlasím, pretože inak môžeme všetko zrušiť a vyhlásiť anarchiu – a vzápätí sám do nej vstupuje, spolu so svojím výrokom, že nie je dobré, ak majú všetci volebné právo. Nešťastie Slovákov spočíva práve v pasivite. Voliť nejdú a tomu, koho si vyberú, venujú iba malú pozornosť. Preto majú aj takých politikov, akých si zaslúžia. Isteže politika všetko nevyrieši, no ak niekto prudko zmení názor, je za tým vždy ten istý dôvod. Peniaze.

Ešte zaujímavejší je fakt, že človek, ktorý nechce priznať, aký má majetok, hoci tvrdí, že ide o desiatky miliónov eur, by chcel riadiť štát. Áno, ja chápem, že čím má niekto viac peňazí, tým je po nich hladnejší. Ale tiež nechápem, ako chce riadiť štát človek, ktorý je odborníkom nanajvýš na oblasť podnikania a kšeftárenia v IT, ale o politike nevie nič. Povedať, že všeobecné volebné právo je hlúposť, môže naozaj len ozajstný amatér. Tiež dosť dobre nechápem, čo si predstavuje pod slovom „reštart“, keď ide o krajinu. Veľmi dobre viem, čo sa deje pri počítači – pamäť sa vynuluje a celý systém sa spustí odznova. Chcete byť vynulovaní a spustení odznova? Ja teda nie.

No je tu ešte jeden problém – niekto sa môže dobre vyznať v podnikaní, môže vedieť, že treba byť (zo začiatku) poctivý a nikoho neklamať, snažiť sa dodržiavať dohodnuté, komunikovať a takisto je pravda, že ak máte firmu, treba požadovať neustálu odozvu od zákazníka. A pravda je aj to, že ak sa dostanete k veľkým peniazom, stojí za tým veľakrát šťastie a náhoda. Keď však niekto toto všetko vie, prečo sa ťahá do politiky a chce rozhodovať o veciach, o ktorých nevie absolútne nič? Tvrdiť, že robotník bez práce je lenivec alebo nechce komunikovať, je zase len typický krčmový výrok od rýchlozbohatlíkov.

Podobne je to aj s výrokom, že „lokálpatriotizmus“ škodí. Áno, isteže škodí nadnárodným koncernom, priekupníkom drog, kšeftárom, obchodníkom so zbraňami, bielym mäsom a podobnými „tovarmi“, keďže potrebujú neobmedzený voľný „pohyb“ a ničím neregulovaný trh. Takto si to zrejme predstavuje aj Trúbka – zrušíme všetky hraničné stráže a ochranu a zlikvidujeme všetok štátny mechanizmus kontroly. Keď sa občania otrávia dioxínmi, metanolom, náš dobytok slintačkou a krívačkou a dostane sa sem neregulované množstvo islamských teroristov, bude to len naša chyba, lebo každý si je strojcom svojho šťastia.

Zaujímavý je aj fakt, že práve Progresívne Slovensko sľubuje, že zvýši u ľudí „index šťastia“. Mal by som konkrétnu otázku, ako to chcú urobiť. Majú presný návod, od čoho to šťastie závisí? Lebo každý národ je iný a okrem peňazí tam vstupuje množstvo iných činiteľov. Sľúbiť, že významne zvýšim „index šťastia“, je veľmi závažné tvrdenie a vyžaduje si, aby som daný národ dobre poznal. Rozhodne nemôžem robiť vyhlásenia, že „vlastenectvo je nešťastie“. Toto môže opäť povedať len úplný politický amatér. Samozrejme, nie je nič jednoduchšie, ako nasľubovať hory-doly, podobne, ako Dzurinda, ktorý nasľuboval dvojnásobné platy a kopu ďaších fantastických nezmyslov.

Ak niekto chce zaujať ľudí frenetickými výkrikmi, ako urobí zázrak, znižuje sa tým na úroveň jehovistov. Aj tí sľubujú Armagedonskú vojnu, ktorá zničí celý svet a vzápätí nastane raj pre „vyvolených“. Isteže toto sa počúva oveľa lepšie, ako reálne tvrdenia, že sa treba snažiť a hlavne treba byť jednotný a neubližovať si a potom snáď niečo dosiahneme. Ono totiž reálny život nie je taký jednoduchý ako internet – kde stačí trocha poznať „mechanizmy“ a raz-dva máte na stránke desaťtisíce falošných návštevníkov – alebo státicíce ľudí, ktorí chcú „reštart“ – najskôr vlastného mozgu. Maximálne prihlúpla a naivná kampaň Progresívneho Slovenska opäť potvrdzuje našu nulovú politickú kultúru.

Ale potvrdzuje jedno – že čím je niekto bohatší, tým chce mať viac a čím je niekto starší, tým viac si potrebuje niečo dokazovať – aj keby mal stavať na hlavu všetko, čo povedal predtým. Na Slovensku pracujú desaťtisíce cudzincov za malé peniaze, státisíce našich ľudí sú v zahraničí, priemerná mzda 1000 eur je maximálne skresľujúca, pretože napríklad medián uvádza sumu okolo 750 eur – a to len berieme do úvahy rovnaký počet ľudí nad a pod úrovňou. No ak by sme si vzali celkový graf ľudí podľa výšky miezd, nech ma trasie, ak by to nebola hyperbola. Čo je teda priemerná mzda? Nezmysel. A zatiaľ, čo mzdy u nás sú na míle vzdialené mzdám EU, napríklad ceny potravín sú k nám oveľa bližšie.

Takže aký reštart? Michalovi Trubanovi by som odporučil urobiť si reštart vlastnej hlavy, lebo ten očividne potrebuje najviac. A predtým, než niečo nasľubuje, nech menej opakuje po Dzurindovi, pretože opojenie z moci neprechádza do všemohúcnosti. Naopak, častokrát do trpkého prebudenia. Ja menšiny chrániť nepotrebujem – ani boháčov, ani menšiny, čo chcú rozvrátiť štát, ani neprispôsobivých, ani islamistov. A už vôbec nie homosexuálov ani rôznych úchylne zameraných. A nepotrebujem s nikým zdieľať ani hodnoty „liberálnej demokracie“, čiže bezohľadnej slobody “trhu“, čiže najbohatších a – likvidáciu ľudských práv.

Netúžim ani po tom, aby nám na Slovensku behali ozbrojené gangy a navzájom sa medzi sebou zabíjali, čo by sa zdôvodňovalo kultúrnou „pestrosťou“. Nechcem ani, aby ma niekto za bieleho dňa prepadával v autobuse a pýtal si peniaze. Netúžim ani po platenom školstve, aby sa ľudia nemohli ničoho domáhať, ale ani po úplnej destabilizácii štátu, kde by vláda a prezident boli len bábkami USA, používali na svoju obranu armádu NATO s jej jadrovými základňami a mali platy v miliónoch eur. Takisto si nemyslím, že treba zlikvidovať v mene slobodného trhu pracovné a sociálne zákonodarstvo, zdravotné poistenie a spotrebiteľské právo.

Netúžim na Slovensku po novom Mexiku ani Argentíne alebo Čile. Ak by sa to niekomu páčilo, môže sa do týchto krajín presťahovať. Ak je taký „génius“, za akého sa pokladá, určite sa veľmi ľahko „adaptuje“ a naučí po španielsky. Keď si zabudne dať pancierové sklo a bude to mať následky, jeho chyba. Ale na Slovensku nechcem človeka, ktorý nemá nijaké svedomie, trpí megalomanskými sklonmi a nazdáva sa, že politika je hra a štát je detská skladačka. Vyzývam uvedomelých Slovákov, aby nedovolili nástup takejto garnitúry, lebo potom nás naozaj čaká iba „po nás potopa“ alebo už spomínaný jehovistický „Armagedon“ – ale s úplne inakším koncom. Okrem hŕstky „spasených“.

P.S. Článok v pôvodnom znení bol bez vysvetlenia stiahnutý z titulky aj spomedzi najčítanejších blogov. Urobil som päť drobných úprav, ak „expresívny“ tón bol dôvodom stiahnutia. Nijaký iný dôvod som nenašiel.

Záhadný Michal Trúbka a jeho politické „cítenie“

20.06.2019

Naozaj je pravda, že sa netreba príliš spoliehať na politiku. Osobné problémy politici za nikoho nevyriešia. Preto ma prekvapuje aj to, ako dokáže niekto rýchlo meniť názory na túto vec. Najprv viac »

Z Drážovského kostolíka urobili modrú krabicu. No a čo?

17.05.2019

Každý normálny národ si váži svoju históriu a svoje kultúrne dedičstvo. A snaží sa starať o svoje historické a kultúrne pamiatky. No toto mi takpovediac "vyrazilo dych". Odkiaľ niekto berie viac »

Som hrdý Slovák! Aj napriek výsledku.

16.05.2019

Čo iného mi zostáva? Keď sa pozerám na producírovanie niektorých politikov, ktorí sa označujú ako národní, musím to asi zachraňovať len ja. Bežný občan. Keď niekto príde do relácie viac »

Indonesia Boeing Cancellation

Prevezmite zodpovednosť za zostrelenie boeingu, vyzýva EÚ Rusko

17.07.2019 23:17

Pri tragédii zo 17. júla 2014 zahynulo všetkých 298 ľudí na palube.

Mexiko / migranti /

USA vyšlú na hranice s Mexikom ďalších 2 100 vojakov

17.07.2019 22:09

Na hraniciach USA s Mexikom je v súčasnosti 4 500 vojakov.

Vladimir Putin / Rusko /

Putin rozšíril udeľovanie občianstva na všetkých v Doneckej a Luhanskej oblasti

17.07.2019 21:54

Predtým bol dekrét o zjednodušených postupoch udeľovania ruského občianstva obyvateľom "niektorých okresov".

ebola, kongo, injekcia, vakcína

WHO vyhlásila v súvislosti s ebolou v KDR stav ohrozenia

17.07.2019 20:33

WHO zdôraznila, že v súčasnosti nepredpokladá rozšírenie epidémie mimo región Konžskej demokratickej republiky.

milos888

Len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 6
Celková čítanosť: 10646x
Priemerná čítanosť článkov: 1774x

Autor blogu

Kategórie