Založ si blog

Pán Truban, keď ste nespokojný s kachličkármi, prečo to nechcete zmeniť?

Nebudem sa zastávať takých, čo prácu naozaj odflákajú, lebo ich tiež nemám rád. Mám skúsenosti napríklad s montážou dverí, kde sme museli na dotyčného čakať, než sa konečne odhodlal spolniť naše želanie a navyše výsledok nezodpovedal očakávaniam. Progresívny týpek týmto svojím výrokom myslí to, čo povedal už dávnejšie na svojom blogu, a to, že kvality na Slovensku je „hrozivo málo“. Pokiaľ nežijete napríklad v Bratislave. Lenže celý jeho blog bol ladený iným smerom – ako to mám ja robiť lepšie, ak chcem rozbehnúť vlastný biznis. To bolo v poriadku, lebo aj ja som sa veľakrát nechal inšpirovať.

Vtipné až groteskné však je, ak chce niekto niečo podobné preniesť na politickú rovinu. Tuná sa už totiž nepýtame “ako to mám robiť ja“, ale „čo robiť, aby to tak robili ostatní“. A tuná podnikateľ v kolotoči IT biznisu nepredviedol nijaký konkrétny návod, ako to zmeniť. Návrhov, že všetko vyrieši neustále odbúravanie sociálneho a pracovného zákonodarstva a likvidácia zásahov štátu, už bolo dosť a čo bolo výsledkom? Akurát to, že kvalitní ľudia odišli za hranice a menej kvalitní sa nezmenili. Prečo by sa aj mali, keď im spoločnosť šliape na päty namiesto toho, aby ich podporovala.

Milý progresívny pane, ak chcete zlepšiť túto situáciu, nepomôže vám nijaké celoplošné znižovanie daní, tak, ako to tvrdí aj váš kamarát Šulík, lebo to vždy prinieslo výhody len pre najbohatších. Tak to robil aj Mikloš, Kaník, Rusko a výsledkom bolo, že veľké firmy podnikajú len v tom, čo sa im oplatí a malé krachujú. A už vôbec vám nepomôže regresívna daň (rastúca v závislosti od poklesu príjmu) – hej, nezmysel, no pre liberálov vraj celkom vhodná myšlienka. Nie je mi jasné, ako chce človek, ktorý sa sťažuje na malých živnostníkov, niečo zmeniť opatreniami typu Mikloš, Dzurinda, Kaník vývarovňa.

Tým potrestáte len tých najchudobnejších, zvýšite neľudské podmienky a vykorisťovanie. A postavíte ľudí na úroveň veciam (akoby nimi už neboli). Že to vy takto nechcete? Tak ako to chcete? Aké ponúkate riešenie? Máte ako strana krásny program, máte nádherné sľuby, také, že sa Dzurinda červená ako pivónia, ale neviete, ako na to. Vytvorte také podmienky, aby sa podnikať oplatilo, nie to, čo máme dnes, že štátnu podporu dostane len živnostník, čo sa dopredu zaviaže podnikať na niekoľko rokov. Zaveďte mechanizmus odmeňovania malých živnostníkov napríklad odpustením daní.

Daňové bonusy nestačia, takisto nestačí ani zarátanie vecí do nákladov. Prečo nemôžu mať vyššie dane práve väčšie firmy, banky, miliardári, keď ste vy taký úžasný a lepší ako Fico, prečo nebojujete za zdanenie bánk, ktorým stúpajú ich obrovské zisky, prečo nebojujete za daň z dividend a ďalšie (dnes zrušené) dane, prečo nebojujete za progresívnu daň, ale vo výrazne vyššom meradle ako už jestvuje? Naozaj sa Vám nezdá, že tých, ako hovoríte „úspešnejších“ by sa to ani vo sne nedotklo? Riešenie máte na dosah, ale nie, vy radšej budete rozprávať, aké je skvelé fajčiť trávu a podporovať priekupníkov drog. Nuž…

Progresívna daň nie je žiadny socialistický nezmysel. Je to úplne normálny nástroj na fungovanie ekonomiky, ak má totiž prosperovať a nie ak majú byť zvýhodňovaní tí o troška majetnejší a vplyvnejší. Povedal som „o troška“, lebo „o trocha“ by znamenalo ľudí, ktorí sa vedia nejakým tým kontrolným mechanizmom pohotovo vyšmyknúť ako úhor z taniera a keby som pokračoval ďalej, dostal by som sa postupne do kategórií – potrebujú ma, smejem sa z nich, ani o nich neviem, a napokon – tvorím ich. Neslaný nemastný Fico urobil v tejto oblasti pramálo, čo však chcete spraviť vy?

Zaťažujete malých živnostníkov formalitami, administratívou, prečo by nemohol jestvovať automatizovaný systém, ktorý to urobí za každého sám? Čo také hrôzostrašné by sa prihodilo? Keď o troška väčšie firmy majú podobné veci grátis (v porovaní so ziskom), prečo trestáte iba tých najslabších? Hej, hej, trestá ich naša vláda, ale čo s nimi chcete spraviť, keď sú podľa Vás nekvalitným a nedostatkovým tovarom? Vaše ospravedlnenia za sprosté výroky o lenivosti sú celkom irelevantné, zmeňte súčasnú situáciu, motivujte ich, máte alebo budete mať dosť pák.

Škoda, že dosiaľ som počas Vašej siahodlhej kampane o nijakých podobných návrhoch nepočul. Ako je to teda možné? Chcete vôbec niečo meniť? Ale ak nechcete, prečo sa ohlasujete? Naozaj je to dôsledok užívania LSD a trávy, alebo iba potreba nejako zastrešiť volebnú kampaň strany, o ktorej je už teraz jasné, že je totálnym strategickým prepadákom? Nechajte si svoje ponaučenia na blog, ale neťahajte ich do politiky, lebo inak to vyzerá ako v prípade týpka, ktorý dokáže mocne kritizovať pri pálenke, chce za každú cenu niečo zmeniť, ale podniká kroky len k tomu, aby sa mal lepšie on sám a nikto iný.

A toto ma ani neprekvapuje. Zázraky sa totiž nedejú. A nedeje sa ani reštart—keď, tak iba krátkodobej pamäte ľudí. Však chcete presadzovať práve tento záujem?

Pán Majerský, nemám nič proti gayom, pokým ma nechajú na pokoji!

17.08.2019

Nemám nič proti homosexuálom, pokým sa mi nevnucujú so svojou ideológiou. To isté platí o tých, čo vyznávajú satanizmus, mormonizmus, sú jehovistami a podobne. Jehovistov nikto nemá rád, viac »

Ako sa nám dnes „skvele“ žije alebo vyvrátenie primitívnych mýtov o socializme

16.08.2019

Nejdem robiť reklamu nijakej politickej strane, zvlášť nie KSS, pretože pokým sa táto strana nespamätá, nemôže čakať, že prekročí hranicu 0,5%. Komunisti súčasnosti, aspoň na Slovensku, viac »

Prezvláštny Michal Truban a jeho politické „cítenie“

20.06.2019

Naozaj je pravda, že sa netreba príliš spoliehať na politiku. Osobné problémy politici za nikoho nevyriešia. Preto ma prekvapuje aj to, ako dokáže niekto rýchlo meniť názory na túto vec. Najprv viac »

budimir bidovce

Z obchvatu Košíc je hotových už 10 kilometrov. Pozrite si video

24.08.2019 06:00

Pozrite si vo videu TV Pravda, ako vyzerá prvých 10 kilometrov vozovky na úseku D1 Budimír - Bidovce.

zeman, babiš

Vedenie ČSSD odhlasovalo zotrvanie vo vláde

23.08.2019 21:50

Česká koaličná vláda, zložená z hnutia ANO a sociálnych demokratov (ČSSD) a podporovaná komunistami, pokračuje.

poľsko, tatry, búrka, blesk, vrtuľník, helikoptéra

Búrku v Tatrách Poliaci prirovnávajú k teroristickému útoku, nezvestných už našli

23.08.2019 21:04

Vyhlásil to v piatok predstaviteľ horskej záchrannej služby na poľskej strane.

poľsko, tatry, búrka, blesk

SHMÚ vyzýva turistov na opatrnosť, v prípade búrok majú zísť do nižších polôh

23.08.2019 20:02

Ak chcú turisti vyraziť do hôr aj v prípade hroziacich búrok, mali by ísť skoro ráno a sledovať oblohu a radar.

milos888

Keď bol Izrael pod nadvládou Ríma, obyvatelia sa aspoň búrili. Ježiša Krista dali ukrižovať, keďže nespĺňal ich predstavu o politickom mesiášovi. Škoda len, že na Slovensku nemáme dnes ani jedno, ani druhé.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 9
Celková čítanosť: 19878x
Priemerná čítanosť článkov: 2209x

Autor blogu

Kategórie